3D Bina Modelleme Ders 7 - Pencere Modelleme 2

Merhabalar, videolarınızı takip ediyorum. 2 boyutlu autocad derslerini bitirmiş olup 3D Bina Modelleme videolarınızı uygulayarak izlemeye devam ediyorum şu an. Her şey sorunsuz ilerlerken pencere modelleme 2 videonuzda ilgili video ilk yorumdaki arkadaşın da dediği gibi sweep komutuyla pencerenin üst tarafını yaptıktan sonra presspull komutu o alanı seçmiyor. Bayağı bir uğraştım sonunda anladım ki (ki yanlış anlamış da olabilirim) sweep komutuyla pencerenin o üst kısmı siz yaptığınızda solid olarak oluşurken bende surface olarak oluşuyor. Sweep komutunda solid seçiyorum ama yok yine surface yapıyor. Dolayısıyla da presspull komutu o alanı seçmiyor. Surface to solid dönüştürmeyi tıkladım ama o da işe yaramıyor. Convert failed hatasını veriyor. Ama başka bir şey çizdiğimde onlarda hata vermeyip kolayca dönüştürebiliyor. Videoda kaçırdığım bir şey olduğunu sanmıyorum ama olduysa da yardım ederseniz sevinirim.
40 ay önce

megadave
0 puan

1 CEVAP


Selamlar, Eğer sonuç Surface oluyorsa bunun nedeni kesitinizin birleşik olmaması olabilir, kesitinizin mapalı bir polyline'mı bir kontrol eder misiniz?40 ay önce

author
gokceg
0 puan
Yorum Yap

Burası soruya cevap vermek için. Soru ile ya da diğer cevaplarla ilgili bir yorumunuz varsa, “Yorum Yap” seçeneğini kullanınız.