3dsmax perspektif kamerası kaybolma sorunu

sanırım mouse tekerleği zoomu hassas olduğundan perspektif kamerasındayken çizimden çok uzaklaştım ve kayboldu. top kamerasına geçip çizimi buluyorum tekrar p ye bastığımda yine kayboluyor çizim. herhangi bir objeyi seçip perspektif kamerasından zoom extend yaptığımda yine olmuyor bir yardım edebilir misiiz edit; şuan çok farklı bir şey farkettim bu sorun bi silindiri edip poly ile modellerken yaşanmıştı. perspective kamerada yada diğer kameralarda diğer objelere tıkladığımda hiç bir problem yok herşey gayet düzgün fakat o silindir ve kopyalarına herhangi bir kamerada tıkladığımda önce ekran yavaşca soluklaşıp uzak hiç bir modelin olmadığı bi viewporta atıyor.
8 ay önce

qwertyu
0 puan

1 CEVAP


Kameranın hedefini kapat, kamerayı seç, c'ye bas(hem Seçil'i kameraya geçer hem de Seçil'i kameranın modifier ayarlarını açar. alt+z yap ekranın ortasına ya da herhangi bir yerine tıkla ve yavaşça yukarı çek. Bu şekilde ekranını ayarladıktan sonra kamera targetı yüzünden açın bozulmadan dümdüz yaklaşırsın.8 ay önce

author
Cheesecake
0 puan
Yorum Yap

Burası soruya cevap vermek için. Soru ile ya da diğer cevaplarla ilgili bir yorumunuz varsa, “Yorum Yap” seçeneğini kullanınız.